Ukrayna’da Eğitim Fiyatları

egitim puanlari

Köklü tarihinden kalan eserleri günümüze taşımayı başaran Ukrayna modern çehresi ile yurtdışında okumak isteyen öğrencilere hem kaliteli bir eğitim hem de eğitimleri boyunca sosyal bir yaşam vaadinde bulunmaktadır. Tarihleri incelendiğinde her birinde o dönemin ünlü bir düşünürünün imzası bulunan Ukrayna üniversiteleri bugün adını en iyi üniversiteler sıralamasında ilk sıralara yazdırmayı başarırken yabancı binlerce öğrenciye ev sahipliği yaparak global eğitim vermeyi sürdürmektedir. Bundaki en büyük pay Ukrayna üniversitesi yönetimlerinin tarihlerine sıkı sıkıya bağlı kalırken teknolojik olarak kendilerini geliştirmeyi başarmalarıdır. Yabancı öğrencilerin Ukrayna’da okumak istemelerinin bir diğer önemli nedeni ise Ukrayna’da eğitim fiyatları için son derece makul ücretlerin talep edilmesidir.

Bu nedenle Ukrayna üniversite okumak isteyen öğrenciler için son derece cazip bir ülkedir. Bu ülkeyi en az öğrenciler kadar öğrenci aileleri içinde bu kadar cazip kılan bir diğer özelliği ise Ukrayna üniversitesi bölümlerinde talep edilen ücretlerdir. Öğrencilere bu tip imkânlar sunan diğer yabancı üniversiteler ile karşılaştırıldığında Ukrayna üniversitesi fiyatları hem çok daha makuldür hem de bu ülkede yaşamak için diğer Avrupa ülkelerine oranla daha az paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Ukrayna’nın Türkiye’ye yakın olması, Türkiye ile arasında saat farkı bulunmaması, çok sayıda Türk öğrenciye ev sahipliği yapması nedeni ile yeni giden öğrencilerin kolay adapte olmaları ve ulaşım gibi giderlerin çok düşük olması bu ülkenin yurtdışında okumak isteyen öğrenciler tarafından daha fazla tercih edilmesine neden olmaktadır. Avrupa Birliği üyesi olan ve eğitimde de bu standartlara uyan Ukrayna size de hayallerinizde yer alan bölümü sınav stresi yaşamadan okuma fırsatı verecektir.

Ukrayna’da okumak istiyorum

Ukrayna’da okumak istiyorum diyen öğrencilerin ve ailelerin en büyük yardımcısı ise hiç tartışmasız yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunan firmalardır. Bu firmalar arasında yer alan ve uzun yıllardır sektörde hizmet verdiği için hem Ukrayna üniversiteleri ile iyi ilişkiler geliştiren hem de Ukrayna’da eğitim fiyatları gibi konularda kesin bilgi sahibi olan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması öğrencilerin başarılı bir şekilde üniversiteye yerleştirilmesi konusunda güvenebileceğiniz bir marka olarak görülmektedir.