Ukrayna Üniversitesi

universitesi ukrayna

Sovyetler Birliğinin dağılması ile beraber özgürlüğünü kazanan ancak Rusya ile yakın ilişkilerini sürdüren Ukrayna kökleri o dönemlerde atılan seçkin üniversiteleri ile tüm lise mezunlarına hayallerini kurdukları üniversite bölümüne kayıt olma imkânı sunmaktadır. Özellikle de tıp fakültesi gibi ülkemizde kazanılması çok zor olan bölümlere dahi Ukrayna üniversitesi tarafından sunulan sınavsız giriş hakkı, yabancı ülkede üniversite okumak isteyen öğrencilerin bu ülkeyi tercih etmelerine neden olmaktadır. Özellikle de son yıllarda Türk öğrencilerin sayılarının artması ile beraber Ukrayna üniversiteleri kendi içlerinde Türkçe bölümler kurmakta Türkçe dilinde eğitim alınmasına olanak sağlamaktadır.

Avrupa Birliğine üye olduktan sonra daha da modern bir çehre kazanan Ukrayna aynı zamanda köklü bir tarihe sahip olan üniversiteleri ile bir adım daha öne çıkmaktadır. Ukrayna üniversitesi denildiği zaman akla ilk gelenlerden biri olan Odessa Üniversitesi tıp fakültesi, denizcilik fakültesi ve mühendislik fakültesi gibi ülkemizde en çok tercih edilen pek çok bölüme ev sahipliği yapmaktadır. Bu bölümlerin tümü için Türk öğrencilere sınavsız giriş hakkı veren üniversite aynı zamanda taban puan uygulamasında da bulunmamaktadır. Yani sınavsız tıp eğitimi veren fakülte günümüzün en geçerli meslekleri arasında yer alan doktorluk için sizlere diploma şansı sunmaktadır.

Ukrayna Üniversite Ücretleri

Özelliklede sınavsız üniversite imkanı sunan Ukrayna üniversite ücretleri için diğer ülkelere oranla çok daha düşük ücretler talep ederken bunun en önemli sebebi üniversitelerin prestij için eğitim vermeleri ve bunu bir kazanç olarak görmemeleridir. Avrupa Birliğine üye olan Ukrayna bu başarılı girişimin ardından denklik konusunda da büyük bir atılım gerçekleştirmiş ve dünyanın farklı pek çok ülkesinde Ukrayna üniversiteleri denklik hakkı kazanmıştır. Ukrayna Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak ya da bu üniversitelere giriş için başvuruda bulunmak isterseniz Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size gerekli tüm konular hakkında yardımcı olacaktır. Uzun yıllardır yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında çalışan firma Ukrayna başta olmak üzere Türk öğrencilere hem sınavsız giriş hakkı sunan hem de makul ücretler talep eden ülkelerin üniversiteleri hakkında eğitim danışmanlığı hizmeti vermeye devam ederek binlerce öğrencinin istediği bölümde okumasını sağlamıştır.