Ukrayna Eğitim

egitim ukrayna universiteleri

Diğer yabancı üniversiteler ile kıyaslandığında çok daha kaliteli bir eğitim hizmeti verdiği için öne çıkan Ukrayna üniversiteleri hem sağladıkları eğitim olanakları hem de sundukları üniversite fiyatları ile tercih edilmektedir. Ukrayna eğitim için kendine özgü yenilikçi bir eğitim hizmeti benimserken öğrencilerin okudukları bölümde uzman olmalarını ister ve ezberci eğitimin yerine uygulamalı eğitim anlayışı ile işlenen konuların gerçekten benimsenmesini ve öğrenilmesini sağlar.

Üniversitelerdeki oturma planlarından öğretmenlerin eğitim anlayışlarına kadar pek çok konuda ülkemizdeki eğitim anlayışından çok farklı olan Ukrayna eğitim sistemi kökenleri Sovyetler Birliğine dayanmaktadır. Ukrayna üniversiteleri arasında yer alan pek çok üniversitenin temellerini isimleri bugün bile yakaladıkları başarılar ile anılan ünlü düşünürler atmıştır ve bu üniversiteler hala dünyanın en çok tercih edilen üniversiteleri sıralamasına girmeyi başararak dikkat çekmektedir. Ukrayna’nın Avrupa Birliğine kabul edilmesi ile beraber üniversitelerin kazandıkları denklikler artmış ve Ukrayna üniversite başvurularında rekor bir artış yaşanmıştır.

Ukrayna eğitim sistemi

Ukrayna eğitim sistemi ile ülkemizdeki üniversitelerin uygulamış olduğu eğitim sistemlerinin en büyük farkı bu ülkede yer alan üniversitelerin bölümlerine sınavsız öğrenci kabul etmeleridir. Özellikle de tıp, hukuk, diş hekimliği ve makine mühendisliği gibi ülkemizde girmenin son derece zor olduğu bölümler Ukrayna üniversiteleri tarafından sınavsız geçiş hakkı verilmesi ile kolay bir şekilde bu bölümlerde okumanıza olanak sağlamaktadır. Ancak her üniversitenin yabancı öğrenciler için belirli bir kontenjan açması ve Ukrayna üniversite başvuru tarihlerinin farklı olması Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gibi bu alanda uzmanlaşmış olan eğitim danışmanlığı firmalarından hizmet alınmasını zorunlu kılmaktadır. Özelliklede Ukrayna eğitim danışmanlığı konusunda uzun yıllardır hizmet veren ve birçok üniversite ile sıkı bağlar geliştiren Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hem Ukrayna üniversite kayıtları için size yardımcı olacak hem de girmek istediğiniz bölüm için tercih etmeniz gereken en saygın ve en iyi üniversiteyi belirlemeniz konusunda eğitim danışmanlığı hizmeti verecektir. Kadrosunda yer alan uzman personelleri ile başarıyı şansa bırakmayan ve yılların getirdiği deneyim ile garanti altına alan kurum sizin de geleceğinizi güvence altına alacağınız bir meslek sahibi olmanızı sağlayacaktır.