Ukrayna Eğitim Danışmanlığı

ukrayna egitim danismanligi

Yurtdışında eğitim veren üniversiteler arasında kültürel yapılarımızın yakınlığı ve sunduğu eğitim imkânları ile en çok tercih edilen Ukrayna her yıl binlerce Türk öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Karadeniz’in hırçın sularının kıyılarında yer alan ve Türkiye’ye olan yakınlığı ile dikkat çeken Ukrayna ile aramızda saat farkı da bulunmaktadır. 50 milyona yaklaşan nüfusa sahip olan Ukrayna 1991 yılında bağımsız cumhuriyet kurarak yeni bir ülke olarak yoluna devam etme kararı vermiştir. Ülkenin resmi dili Ukraynaca olmasına rağmen ağırlıklı olarak Rusça konuşulmaktadır.

Ukrayna üniversiteleri tarafından öğrencilere sunulan en büyük avantajlardan biri de yabancı öğrencilerin çok olması nedeni ile bazı bölümlerde öğrenim dili olarak İngilizce kullanılmasıdır. Yani belirli bir İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler İngilizce eğitim veren bölümlerde okuyabilmektedir. Ukrayna üniversiteleri kayıt tarihleri ve kayıt işlemleri için ise mutlaka Ukrayna eğitim danışmanlığı hizmeti alınması gerekmektedir. Aksi halde üniversite kayıt tarihlerinin kaçırılması ya da hatalı doldurulan başvuru formları nedeni ile üniversite başvurusunun reddedilmesi gibi olumsuzlukları kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Ukrayna Eğitim Danışmanlık Merkezi

Bu konuda uzun yıllardır hizmet veren ve yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında ülkemizin en güvenilir markası olmayı başaran Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gerek Ukrayna eğitim danışmanlığı gerekse de doğru üniversite seçimi konusunda verdiği hizmetler ile tanınmaktadır. Özellikle de henüz bölüm seçiminde bulunmayan kişiler için danışmanlık firması bünyesinde bulunan uzman kadro Ukrayna Üniversite bölümleri hakkında bilgi verirken öğrencinin beklentilerini belirleyerek bu beklentileri karşılayacak olan en doğru seçimi yapmaları için onları yönlendirmektedir. Bu nedenle yurtdışında okumak istiyorum diyen kişilerin mutlaka yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunan firmalardan yardım almaları gerekmektedir. Ancak özellikle de Ukrayna eğitim danışmanlığı için seçimde bulunulurken aracı kurumun geçmişi ve kalitesi dikkate alınmalıdır. Özelliklede Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gibi sektörde kalitesini kanıtlayan ve uzun yıllardır hizmet vererek hem üniversiteleri tanıyan hem de onlarla sağlam bağlar geliştiren firmaların tercih edilmesi öğrencilere başarının kapılarını sonuna kadar açacaktır. Bu yolda beraber yürüyeceğiniz eğitim danışmanlığı firması sizi kalitesi ile başarıya götürecektir.