Ukrayna Eğitim Danışmanlığı Tıp Fakültesi

ukrayna tip fakultesi

Ülkemizde yer alan üniversite bölümleri arasında en yüksek puanla öğrenci alanların arasında yer alan ukrayna üniversiteleri tıp fakülteleri ne yazık ki kazanılması en zor üniversiteler arasında yer almaktadır. Bu nedenle ukrayna üniversitelerinde tıp fakültesi okumak isteyen ancak üniversite sınavları sonucunda yüksek puan alamayan öğrencilerin tercihleri yurt dışında tıp fakültesi okumak olmaktadır. Hem Türkiye’ye yakın olması hem de eğitim fiyatlarının diğer yabancı üniversiteler ile karşılaştırıldığında çok daha makul seviyelerde kalması Ukrayna’nın daha fazla tercih edilmesine neden olmaktadır.

Ukrayna üniversiteleri tıp fakültesi bölümünü Odessa Üniversitesi, Kiev Üniversitesi, Harkov Üniversitesi ve Kırım üniversitesi olmak üzere 4 farklı üniversitede sunmaktadır. Tıp fakültesine sınavsız kayıt olmak isteyen öğrencilere ev sahipliği yapan Ukrayna üniversite kayıtlarında ise sadece lise mezunu olunmasını şart koşmaktadır. Yani Ukrayna üniversiteleri taban puanları ya da kayıt öncesi sınav gibi aşamalar bulunmakta olup lise mezunu olan herkese üniversite başvurusu hakkı vermektedir. Yani Ukrayna üniversitesi tıp fakültesi puanları yabancı öğrenciler için geçerli değildir.

Ukrayna tıp fakültesi fiyatları

Bu üniversitelere kayıt olmak isteyen kişilerin merak ettikleri bir diğer konu ise Ukrayna tıp fakültesi fiyatları ve öğrencilere sunulan eğitimin kalitesidir. Ukrayna üniversite fiyatları diğer ülkelerde bulunan tıp fakülteleri ile kıyaslandığında çok daha uygun fiyat seçeneklerine sahip olmakla beraber eğitim kalitesi de tüm dünyanın kabul ettiği saygınlığa sahiptir. Ancak her tıp fakültesinin belirli bir kontenjan ayırması kayıt dönemlerinin sıkı bir şekilde takip edilmesini zorunlu kılmaktadır. Ukrayna tıp eğitimi için her üniversitenin farklı bir kayıt tarihi belirlemesi ise bu alanda eğitim danışmanlığı alınmasını zorunlu kılmaktadır. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hem deneyimli bir firma olması hem de kurumsal bir marka olması nedeni ile yurt dışı eğitim danışmanlığı almak isteyen öğrenciler ile çocuklarını yurt dışında okutmak isteyen ailelerin ilk tercihleri arasında bulunmaktadır. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı başvuruda bulunan öğrencilerin hem Ukrayna tıp ücretleri ve Ukrayna üniversiteleri denklik gibi konular hakkında bilgilendirmelerde bulunmakta hem de kayıt tarihlerini vererek başvuru süreleri içerisinde eksiksiz bir şekilde kayıt işlemlerinin tamamlanmasını sağlamaktadır.