Sumy Devlet Üniversitesi

sumy universitesi

Toplamda 2 enstitü, 3 kolej ve 9 fakülteye sahip olan Sumy Devlet Üniversitesi aynı zamanda aralarında Avrupa ve Avrasya Üniversiteler Birliği gibi kuruluş mensubu olan son derece köklü bir üniversitedir. Üniversitede eğitim dili ülkenin resmi dili olan Ukraynacanın yanı sıra Rusça ve İngilizcedir. Özellikle de yabancı öğrenciler İngilizce eğitim verilen bölümleri tercih etmektedir. Diğer diller için ise isteyen öğrencilere 1 yıllık hazırlık bölümü okuma imkânı verilmektedir. Düzenlenen dil sınavlarını geçen öğrenciler için ise hazırlık okuma zorunluluğu bulunmamaktadır. Sumy Üniversitesi için en dikkat çekici özelliklerinden biride sınıflarının yerleşim düzenidir. Üniversite tarafından özel olarak dizayn edilen sınıflarda öğrencilerin her birinin derse katılımını mümkün kılacak, aynı zamanda öğretmeninde tüm öğrencileri gözlemleyebileceği bir düzen tercih edilmektedir.

Bir başka dikkat çeken özellikte Sumy üniversitesi ücretleri ve bu ücretlerin diğer üniversitelere oranla daha uygun olmasıdır. Yine yabancı üniversiteler tarafından sunulan bir diğer avantajda ülkemize oranla üniversite kampüsleri içerisinde sunulan sosyal olanaklardır. Nerede ise öğrencilerin kampüsten çıkmasına hiç gerek kalmadan tüm ihtiyaçlarını karşılamalarına imkân sağlanır ve öğrenciler sosyal yaşamdan uzak kalmadan akademik kariyerlerine odaklanma şansı yakalar. Özellikle de üniversite kütüphanesi içerisinde bulunan kaynaklar ve internet teknolojisi eğitiminiz boyunca aradığınız tüm bilgilere sorunsuz bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca öğrencilerin arkadaşlıklar kurmalarını sağlayacak kaynaştırma etkinlikleri de üniversite tarafından düzenlenmekte öğrenci grupları tarafından gerçekleştirilen sosyal faaliyetler ile ders dışında da paylaşım zemini oluşturulmaktadır.

Sumy Üniversitesi Kayıt

Yurtdışında okumak istiyorum diyerek sınavsız üniversite imkânı yakalamak isteyen öğrencilerin burada dikkat etmeleri gereken en önemli konu eğitim danışmanlığı alacakları firmayı doğru seçmeleridir. Hem yurtdışında okumak hem de ekonomik fiyatlarla bu isteğini gerçekleştirmek isteyen öğrencilerin Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gibi alanında yılların getirdiği deneyimler ile profesyonel hizmet kalitesine ulaşan firmaları tercih etmeleri başarıyı daha kolay yakalamalarını garanti altına alacaktır. Yine yabancı üniversitelerin kayıt şartları, kayıt tarihleri ve başvuru işlemlerini gerçekleştirme konusunda bu firmalar size yol gösterecek ve onların rehberliğinde tüm işlemlerin çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olacaktır.