Odessa Tıp Üniversitesi

ukrayna odessa tip universitesi

Ülkemizde her yıl binlerce gencin girdiği sınavlar ne yazık ki çeşitli nedenlerle istedikleri bölümleri kazanamamalarına neden oluyor. Özelliklede çok fazla kişinin girmek istediği ve bu nedenle puanları çok yüksek olan tıp fakülteleri nerede ise imkânsızdır. Ancak son yıllarda yabancı üniversiteler sınavsız geçiş hakkı tanıdıkları için bu bölümü kazanmak isteyen öğrencilerin önlerinde bir şansları bulunmaktadır. 1900 yılında kurulan ve kazandığı başarılar ile Ukrayna üniversiteleri arasında önemli bir yere gelen Odessa Tıp Üniversitesi aynı zamanda Ukrayna Tıp Fakülteleri arasında en büyük olanıdır.

Yaklaşık olarak 57 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencilere ev sahipliği yapan Odessa Üniversitesi Tıp Fakültesi aynı zamanda akademik kadrosu ile de bu bölümü tercih eden öğrencilerin başarılarını garanti altına almaktadır. Yine dünyanın en başarılı üniversiteleri sıralamasında üst sıralarda yer alması sayesinde uluslararası saygınlık kazanan Odessa Tıp Fakültesi İngilizce, Rusça ve Ukraynaca eğitim vermektedir. Bu da İngilizce eğitim veren bu bölümün tercih edilmesi halinde zamanla Rusça ve Ukraynaca öğrenmenize de olanak sağlayacaktır. Dünyada ekonomik anlamda pek çok ülkede yatırımları bulunan ve ekonomisi genişleyen Rusya’ya ait olan Rusça dilini öğrenmeniz ve bunu etkin bir İngilizce ile birleştirmeniz de kariyerinize olumlu katkıda bulunacaktır.

Odessa Tıp Üniversitesi Uygun Fiyatlarla !

Bu üniversiteyi tercih etmeniz için sizi ikna edecek bir diğer özelliği de sunduğu ekonomik fiyatlardır. Çünkü Odessa tıp üniversitesi fiyatları diğer tıp fakültesi fiyatları ile karşılaştırıldığında son derece uygundur. Ancak üniversite kayıt için belirli bir kontenjan sayısı kısıtlamasına gidildiği için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gibi bu alanda uzun yıllardır hizmet veren firmaları seçmeniz kesin kabulünüzü sağlaması açısından önemlidir. Bu nedenle yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmanız sınırlı kontenjana kabulünüzü sağlayacağı gibi aynı zamanda kayıt işlemlerinizi çok daha kısa sürede daha kolay bir şekilde halletmenizi sağlayacaktır. Yine kayıt işlemlerinin öncesinde yapmanız gerekenler, kayıt işlemlerinde izlemeniz gereken yol ve kayıt sonrası öğrenim hayatınızı kolaylaştıracak bilgilerde Anadolu Eğitim Danışmanlığı tarafından size verilecektir. Başarılı bir öğrenim hayatını riske atmamak için tek yapmanız gereken yabancı üniversitede okumak için doğru eğitim danışmanlığı ile çalışmayı başarabilmektir.