Ukrayna Eğitim Danışmanlığı Nerede

nerede ukrayna universiteleri ucalim

Tarihin en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapan Ukrayna üniversiteleri kadar özel üniversitelere de sahiptir. Türkiye’de üniversite okumak için sınava giren öğrencilerin girmek istedikleri bölümler için yeteri kadar puan alamamaları durumunda Ukrayna üniversiteleri büyük bir şans olarak görülmektedir. Çünkü Ukrayna’da okumak istiyorum diyen öğrencilerden hem sınava girmeleri istenmemekte hem de taban puan sınırlaması uygulanmamaktadır. Yani Türkiye’de lise mezunu olan herkes Ukrayna üniversite bölümleri için tercihte bulunmaya hak kazanmaktadır. Peki, Ukrayna üniversiteleri nerede?

Ukrayna’da yer alan üniversitelerin pek çok bulunduğu şehrin ismi ile anılmaktadır. Örnek vermek gerekirse Ukrayna’nın en çok tercih edilen üniversitelerinden biri olan Odessa Üniversitesi adını Ukrayna’nın Odessa şehrinden almaktadır. Yine tıp fakültesi gibi en çok tercih edilen bölümlere ev sahipliği yapan Kiev üniversiteleri, Ukrayna’nın Kiev şehrinde yer almaktadır. Öğrencilerine eğitim konusunda en iyiyi sunmak amacı ile çalışan Ukrayna eğitim sistemi konusunda da sürekli kendisini yenilemekte ve daha iyiye ulaşmak amacı ile gelişmeyi sürdürmektedir.

Odessa Üniversitesi

Yurtdışında okumak istiyorum diyen öğrencilerin ağırlıklı olarak Ukrayna’yı tercih etmelerinin en önemli nedenlerinden biri de verilen kaliteli eğitime rağmen Türk öğrencilerden talep edilen ücretlerin daha makul seviyelerde olmasıdır. Özelliklede Avrupa üniversiteleri ile kıyaslandığında Ukrayna üniversite fiyatları çok daha düşük seviyelerde yer almaktadır. Ukrayna’nın ülkemize çok yakın olması, iki ülke arasında saat farkının bulunmaması ve Türk öğrencilerin ağırlıklı olarak bu ülkeyi tercih etmeleri Ukrayna üniversiteleri için öne çıkan diğer avantajları arasında yer almaktadır. Ancak üniversite kayıt tarihleri farklılıklar gösterdiği için mutlaka Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gibi firmalar aracılığı ile bu üniversiteleri takip etmek büyük önem taşımaktadır. Eğitim danışmanlığı konusunda uzun yıllardır hizmet veren Anadolu Eğitim Danışmanlığı özellikle de Ukrayna üniversiteleri konusunda bilgi ve deneyime sahip olmakla beraber kayıt için kendisini tercih eden öğrencileri başarıya ulaştırmaktadır. Ukrayna üniversite kayıtları kadar kayıt sonrası üniversiteye yerleşme, yurt başvurusu ya da ev kiralama gibi önemli konularda da yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda firma hizmetlerini sürdürmekte ve öğrencilerin yanında olmaya devam etmektedir.