Kiev Üniversitesi

ukrayna kiev universitesi

Adını bulunduğu Ukrayna’nın Kiev şehrinden alan Kiev Üniversitesi bünyesinde barındırdığı eğitim fakülteleri ile sınavsız üniversite okumak isteyen yabancı öğrencilerin hayallerini süslemektedir. Avrupa Birliği üyesi olan Ukrayna’da okumak ülkemiz ile arasında saat farkı bulunmaması, kültürlerin yakın olması, üniversitelerin sağladığı kaliteli akademik eğitim hizmetinin yanı sıra kampüslerde bulunan sosyal faaliyetlerin zenginliği gibi öğrencilere çok çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Yine Kiev üniversite fiyatları ile çocuklarını yurtdışında okutmak isteyen ailelerin ekonomik açıdan çok zorlanmadan bu amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Bir başka önemli etken ise Kiev Üniversitesi taban puanları için yabancı öğrencilerden bir talepte bulunmamasıdır. Yani öğrencilere sınavsız geçiş hakkı sunmasıdır. Bu da sınavsız üniversite hayalleri kuran öğrencilere başarıya giden yolda büyük bir kolaylık sunmakta ve açılan kontenjanlara başvurulması halinde hayallerini gerçeğe dönüştürme fırsatı vermektedir. Bu üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin büyük bir bölümü Kiev Tıp Fakültesi bölümünü tercih ederken yine Kiev Üniversitesi uçak mühendisliği bölümü de yoğun talep toplamaktadır. Ancak üniversite her yıl yabancı öğrenciler için belirli bir kontenjan sınırlaması getirdiği için başvuru tarihlerinin takibi ve başvuru işlemlerinin titizlikle gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Ukrayna Hizmetleri Farkıyla

Bu konuda size en büyük desteği Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı verecektir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe uzun yıllardır hizmet vererek kalitesini kanıtlayan Anadolu Eğitim Danışmanlığı aynı zamanda bu üniversiteler ile kurduğu bağlar sayesinde de kendisini tercih eden öğrencilerin yerleşimlerini sağlamaktadır. Özelliklede yoğun başvurunun gerçekleştiği tıp fakültesi ve uçak mühendisliği bölümlerinde öğrencilerin kayıt kabul işlemleri için çok daha titiz bir çalışma gerçekleştirilmekte ve bizi tercih eden öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmaları sağlanmaktadır. Yabancı üniversiteler kayıt işlemlerinin yanı sıra öğrencilerin bu üniversitelere kayıt olmak için almaları gereken vize işlemlerinde de firmamız destek vermekte olup yine üniversite tercihi konusunda da uzmanlarımız gerekli bilgilendirmeleri daha ilk görüşmede yapmaktadır. Kayıt için gelen öğrenciler ile öğrenci velilerinin tüm soruları eksiksiz şekilde yanıtlanırken yine beklentiler öğrenilmekte ve bu beklentileri en iyi karşılayacak üniversiteler ile üniversite bölümleri toplantı ile tanıtılmaktadır. Yani doğru karar şansa bırakılmamakta ve tüm detaylar görüşülerek karar verilmesi sağlanmaktadır.