Kiev Tıp Üniversitesi

ukrayna kiev tip universitesi

Hayat kurtarmak, insanlık tarihinde bir fark oluşturmak ve mezun olduktan sonra iş bulma kaygısı yaşamamak isteyen pek çok öğrenci tıp fakültesi okumayı istemektedir. Ancak ülkemizde tıp fakültesi taban puanları için son derece yüksek aralıkların bulunması ve bu bölümü okumak isteyen öğrenci sayısının fazla olması ne yazık ki tıp fakültesi kazanmak için çok çalışılmasını zorunlu kılmaktadır. Oysa yabancı üniversiteler bu bölümü kazanmak isteyen öğrencilere sınavsız geçiş hakkı tanımakta ve böylelikle hayallerini gerçekleştirmek için büyük bir şans vermektedir. Bu üniversitelerden biride Kiev Tıp Üniversitesidir. Lise mezunu olan herkes Kiev Tıp Üniversitesi için başvuruda bulunma hakkına sahiptir.

Ukrayna üniversiteleri arasında yer alan ve tıp fakültesi statüsünde eğitim verdiği için yabancı ülkede okumak istiyorum diyen öğrencilerden büyük ilgi gören Kiev Üniversitesi öğrencilerine tam donanımlı eğitim kolaylığı sunmaktadır. Eğitim süresi boyunca sınavlarda öğrencilerden ezber yapmaları değil eğitim gördükleri alanda kendilerini tam olarak kanıtlamalarını ve bilgilerini ortaya koymaları istenir. Yine kampüs içerisinde yer alan 9 spor merkezi üniversitenin öğrencilerine verdiği önemi göstermesi açısından çok önemlidir. Kafeteryalar ve öğrenci kantinlerine ek olarak kampüs içerisine yerleştirilen sanatoryumlarda öğrencilerin derslerden kalan boş zamanlarında kampüsten çıkmadan eğlenmelerine yardımcı olmaktadır. Avrupa Birliğine üye olduktan sonra Ukrayna üniversiteleri artık çok daha fazla ilgi görmekle beraber yine üniversitede sunulan eğitimin kalitesi ve yabancı öğrenciler için oluşturulan özel imkânlar bu ilgiyi arttırmayı sürdürmektedir.

Ukrayna Kiev Tıp Üniversitesi

Başta sınav kaygısı yaşayan ya da sınava girmeden üniversitede istediği bölümü okumak isteyen kişilere hitap eden Kiev Tıp Üniversitesi aynı zamanda tıp fakültesine gitmek isteyen ancak bölümü kazanamayan öğrenciler içinde idealdir. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu hayallere sahip öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek için çalışırken yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe elde ettiği başarılar ile adından söz ettirmektedir. Başarının şansa bırakılmadığı, her öğrencisi ile birebir ilgilenen ve öğrenci ailesi ile koordineli olarak çalışmalarını sürdüren eğitim danışmanlığı firması böylelikle hem öğrencilerin hem de ailesinin ortak bir noktada buluşarak eğitim hayatını sürdürmesini sağlamakta ve geleceğini garanti altına almaktadır.