Kiev Politeknik Üniversitesi

ukrayna kiev politeknik universitesi

Ukrayna üniversiteleri arasında yer alan Kiev Politeknik Üniversitesi ülkemizde yurtdışında okumak isteyen öğrencilere sunmuş olduğu avantajlar ile dikkat çeken son derece başarılı bir eğitim merkezidir. Üniversiteyi bu kadar ayrıcalıklı kılan en önemli farklardan biride aynı zamanda Ukrayna’da eğitim veren üniversiteler arasında en eskilerinden biri olmasıdır. Üniversitenin kuruluşu için ilk adımlar 1880 tarihinde atılmış ve üniversite resmi olarak bugünkü adı ile 1896 tarihinde tescil edilmiştir. Yine dönemin en ünlü bilim adamları arasında gösterilen pek çok ismin üniversitede bölüm başkanı olarak görev almaları üniversitenin temellerinin çok güçlü olmasını sağlamıştır.

Kurulan bu sağlam temeller günümüzde teknolojik gelişmeler ile desteklenmekte ve üniversite bu sayede gücüne güç katmaktadır. Her yıl yabancı öğrenciler için belirli kontenjan ayıran Kiev Politeknik Üniversitesi özellikle de ülkemizde sınavla girişin son derece zor olduğu uçak ve uzay mühendisliği, makine mühendisliği ve elektronik mühendisliği gibi alanlarda tercih edilmektedir. Ancak Politeknik Üniversitesi kayıtlarında mutlaka sonuca ulaşabilmek adına yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunan firmalardan yararlanılması gerekmektedir.

Geleceğin Mühendislerinin Üniversitesi

Özellikle de bu alanda hizmet sunan ve bugüne kadar pek çok öğrencinin hayallerine kavuşmasını sağlayan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gibi kalitesini kanıtlayan danışmanlık firmalarının seçilmesi kesin kayıt konusunda daha etkin sonuç almasını sağlayacaktır. Yurtdışında okumak istiyorum diyen öğrencilerin sınavsız kayıt yapan üniversiteler tarafından kabul edilmeleri açılan kontenjanlar dâhilinde mümkün olduğu için bu kontenjanlardan yararlanmak isteyen öğrencilerin başvurularında çok titiz davranmaları gerekmektedir. Üniversite başvurusu esnasında yapılan en ufak hata ya da üniversite başvuru tarihleri için yaşanacak gecikme ne yazık ki çok değerli olan 1 yılınızın kaybedilmesi anlamına gelecektir. Yurtdışı üniversiteleri tarafından sunulan büyük avantajlardan yararlanmak ve lise mezunu olma şartını taşıyan herkesin üniversite okumasını sağlamak için kurulan Anadolu Eğitim Danışmanlığı başarıya giden yolda bugün kayıtlarını gerçekleştirerek yabancı üniversitelerden mezun olarak parlak kariyere sahip olan öğrencilerinin yanı sıra yeni öğrenci adayları ile yola devam etmektedir. İyi bir bölümde okumak ancak sınav stresi yaşamak istemiyorsanız yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmanız bu amacınıza ulaşmanız için yeterli olacaktır.