Kharkiv Tıp Üniversitesi

harkov tip universitesi

UNESCO tescili bulunan sayılı üniversiteler arasına ismini yazdırmayı başaran Kharkiv Tıp Üniversitesi aynı zamanda verdiği eğitimin kalitesi ile de bilinmektedir. Yurtdışında okumak istiyorum diyen kişilere hitap eden en önemli özelliği ise diğer yabancı üniversiteler ile kıyaslandığında son derece makul seviyelerde bulunan eğitim ücretleridir. Tıp fakültesi okumak isteyen ancak ülkemizde bu bölümün yüksek puanlar istemesi nedeni ile son derece kazanılan bu bölümü sınavsız okumak isteyen kişiler için Kharkiv Üniversitesi kesinlikle kaçırılmayacak bir üniversitedir.

Üniversiteyi biraz tanıtmak gerekirse Kharkiv Üniversitesi Ukrayna sınırları içerisinde yer almakta olup adını bulunduğu şehirden almaktadır. Aynı zamanda ülkenin en köklü ve en çok tercih edilen üniversitesi olarak kabul edilmektedir ve yabancı pek çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Çok uluslu bir üniversite olduğu için öğrenciler yabancılık çekmeden üniversiteye kolay bir şekilde adapte olabilmektedir. Yeni Eğitim Öğretim döneminde üniversite 7 bin öğrenciye ev sahipliği yaparken bu öğrencilerden 2 binden fazlası yabancı uyrukludur. Bu nedenle sınavsız üniversite okumak isteyen pek çok kişinin ilk tercihi Kharkiv Tıp Üniversitesi olmaktadır.

Ukrayna Kharkiv Tıp Üniversitesi

Yine Ukrayna Eğitim Danışmanlığı içerisinden Kharkiv Tıp Üniversitesi bölümünü ayıran en önemli farklardan biri de okulun geliştirdiği kendine has eğitim sistemidir. Ezberci sistemi tamamen reddeden ve tıp fakültesi olması nedeni ile asıl amacın öğrencilerin gerçekten öğrenmesini sağlamak olduğu bu sistem araştırmaya dayandırılmaktadır. Ancak yabancı üniversiteye giriş yapmak isteyen pek çok kişi sistemin dışında olduğu için çeşitli hatalar yapabilmektedir. Bu nedenle verdiği bilgilerin doğruluğu tartışmalı olan öğrenci forumları gibi kaynaklardan yararlanmak yerine Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gibi bu işi meslek haline getiren ve profesyonel olarak hizmet sunan firmalardan yararlanmanız daha doğru olacaktır. Uzun yıllardır yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda hizmet veren ve şimdiye kadar binlerce öğrencinin hayallerindeki bölümü daha iyi şartlar altında okumalarına olanak sağlayan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizin de hayallerinize giden yolu kısaltacaktır. İsteklerinizi ve beklentilerinizi karşılayacak doğru bir üniversiteye en iyi koşullar altında kayıt olmak için tek yapmanız gereken profesyonel eğitim danışmanlığı ile tanışmak…